11 Feb 1398
|
11:59
کد خبر: 87
رییس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان از مشابه‌سازی موفقیت آمیز سنسور‌های کمپرسور کارخانه اسیدترفتالیک خالص (PTA۱) در این پتروشیمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شهید تندگویان، محمد عیسی انوشا بااشاره به اهمیت وجایگاه کمپرسور هوا در کارخانه‌های شیمیایی گفت: نوآوری وخلاقیت واستفاده بهینه از دانش و توان جوانان از جمله دستاورد‌های تحریم‌های ناجوانمردانه علیه کشور و صنعت ما هستند که یک نمونه از آن‌ها را می‌توان در مورد کمپرسور کارخانه PTA۱ شرکت به عینه مشاهده کرد.

وی افزود: از آنجا که تهیه وجایگزینی ملزومات و قطعات دستگاه کمپرسور کارخانه اسیدترفتالیک خالص مجتمع به ویژه سنسور‌های آن از خارج از کشور با مشکل روبروشده بود و مورد مشابه هم درکارخانه جهت جایگزینی وجود نداشت، کارشناسان شرکت تصمیم به انجام تغییرات سخت افزاری و نرم‌افزاری برروی سنسور‌های موجود درمجتمع در زمان تعمیرات اساسی گرفتند.

رییس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان تصریح کرد: با توجه به اینکه درصورت عدم تهیه سنسور‌های دورسنج کمپرسور، ریسک توقف دستگاه بالا بود و امکان بروز مشکلاتی در چرخه تولید محصول وجود داشت، کارشناسان اداره ابزار دقیق اقدام به بررسی کارت کنترلی، مدار داخلی و بورد الکترونیکی سنسور‌های دستگاه کردند و نهایتا با ابتکار وخلاقیت خود و با انجام تغییرات نرم افزاری وسخت افزاری ازجمله جایگزین کردن درایور، تغییر در وایرینگ وایجاد پلاریته مناسب موفق به طراحی وایجاد سنسور دورسنج مشابه در مجتمع شدند.

انوشا با بیان اینکه سنسور‌های جدید از پایان تعمیرات اساسی در بهمن‌ماه تاکنون در سرویس هستند و عملکردآن‌ها نیزبسیار مطلوب است، گفت: انجام این برنامه علاوه بر رفع دغدغه ونگرانی بابت تهیه و تامین قطعات یدکی مزایای بسیاری داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش خرابی، افزایش عمرمفید سنسور‌های جدید و همچنین قابلیت استفاده از سنسور‌ها دربخش‌های مختلف کمپرسور اشاره کرد.

رییس مجتمع پتروشیمی شهیدتندگویان در پایان با تشکر از زحمات همکارانی که در این پروژه حضورداشتند، نیرو، دانش وانگیزه جوانان را ازجمله عوامل مهم موفقیت شرکتهاوسازمان‌ها برشمرد و از حمایت‌های مدیریت درانجام این پروژه نیز تقدیر کرد.

بازديد

غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
ارسال نظرات
شگویا
ساعت : ۱۲:۳۰
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
-
۰.۷۷