04 Jul 1396
|
16:07
کد خبر: 7

گراميداشت هفته دفاع مقدس در پتروشيمي شهيد تندگويان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در پتروشیمی شهید تندگویان برگزارگردید

دراین مراسم که با همت پایگاه مقاومت بسیج پتروشیمی شهید تندگویان درسالن آمفی تئاترمجتمع و با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ماهشهر، فرمانده حوزه مقاومت بسیج صنایع پتروشیمی ماهشهر، فرماندهان پایگاه‌های بسیج شرکت‌های پتروشیمی مستقردر منطقه ویژه پتروشیمی بندرمام خمینی (ره)، مسئولین و جمع کثیری از کارکنان پتروشیمی شهید تندگویان برگزار شد در ابتداء آقای پیرزاد با نواختن موسیقی‌های مذهبی و حماسی حال و هوای معنوی را درمراسم رقم زد. سپس برنامه به صورت رسمی با تلاوت قرآن کریم و پخش سرورد جمهوری اسلامی آغاز گردید. پخش کلیپ هفته دفاع مقدس که حماسه‌های بی بدیل رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را روایت می‌کرد، بخش ابتدائی برنامه بود. پس از آن آقای قاسمی فرمانده پایگاه مقاومت بسیح پتروشیمی شهید تندگویان ضمن عرض خیرمقدم به تمامی عزیزان حاضر و تشکر از ادارات روابط عمومی، خدمات و حراست که دربرگزاری این مراسم همکاری نمودند، ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش را تسلیت گفته، با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و دهه محرم یاد و خاطره شهداء جنگ تحمیلی و همچنین شهداء مدافع حرم را که ادامه دهندگان نهضت حسینی هستند را گرامی داشت. در ادامه برنامه سرهنگ اسلام دوست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ماهشهر طی سخنانی با اشاره به اهمیت فرهنگ عاشورا و نقش آن در ۸ سال دفاع مقدس گفت: رزمندگان ما در زمان جنگ تحمیلی با تمام وجود برای دفاع از کشور در جبهه حضور می‌یافتند و با کمترین امکانات درمقابل استکبار جهانی مردانه می‌ایستادند و از تمامیت ارضی کشور جانانه دفاع می‌کردند. وی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز هم جنگ هست ولی شکل آن عوض شده است و وظیفه همگان است که در تمامی سنگر‌ها اعم از دفاعی، اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و ... راه آن رزمندگان را ادامه بدهیم و برای خودکفایی ایران اسلامی تمامی تلاش و کوشش خود را بکاربگیریم تا شاهد پیشرفته کشور درتمامی عرصه‌ها باشیم.

برنامه بعدی مراسم، مداحی و مرثیه سرایی ذاکراهل بیت عصمت و طهارت آقای شینی بود که با ذکرمصائب و شجاعت‌های امام حسین (ع) و یارانش، چشمان حاضر درمجلس را بارانی و دل‌ها را عاشورایی نمود.

سپس سردار برام زاده از یادگاران دفاع مقدس به بازگویی خاطرات خود از زمان جنگ تحمیلی پرداخته، نقش و وظیفه همه را در برابرشهدای جنگ تحمیلی و مدافعان حرم یاد آوری نمود.

پایان بخش برنامه نیز مراسم تقدیر از خانواده‌های شهداء و ایثارگر شرکت بود که از ۵۰ نفر با اهداء لوح سپاس و هدیه نفیس تقدیر بعمل آمد.
قابل ذکراست دراین برنامه جوایز برندگان مسابقه تیراندازی هفته دفاع مقدس که توسط پایگاه بسیج پتروشیمی شهید تندگویان برگزارشدنیز اهداء گردید.

برچسب ها:
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
ارسال نظرات
شگویا
ساعت : ۱۲:۳۰
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
۲.۱-