13 Aug 1398
|
16:04
کد خبر: 180
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: وظیفه شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس تولید اقتصادی است و افزایش ظرفیت نباید به تنهایی هدف باشد.
 

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: وظیفه شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس تولید اقتصادی است و افزایش ظرفیت نباید به تنهایی هدف باشد بلکه تولید باید مطابق با نیاز بازار و ایجاد محصولات متنوع باشد.


به گزارش روابط عمومی  وامور بین الملل پتروشیمی شهید تندگویان، جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در آیین آغاز بکار رسمی واحد "پلی اچ" پتروشیمی شهید تندگویان از هیات مدیره این مجموعه خواست تا اقدامات لازم برای ورود به بورس شرکت شهید تندگویان را فراهم کنند.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس روز ۱۳ آبان را روز ملی مبارزه با استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: امروز در خدمت کسانی هستیم که در جنگ اقتصادی با زورگویان نقش مهمی ایفا می‌کنند. در شرایط کنونی تولیدکنندگان و صادرکنندگان، نیرو‌های جنگ اقتصادی هستند. بر همین اساس در هلدینگ خلیج فارس به کار تیمی و حرکت جمعی تاکید داریم. ما یک خانواده بزرگ در صنعت پتروشیمی هستیم که در پیروزی یکدیگر تاثیر می‌گذاریم و همه باید در این تیم کار خود را درست انجام دهند.
ربیعی در مورد وظایف شرکت‌های پتروشیمی ضمن تولید و ایجاد ارزش افزوده گفت: اولین وظیفه ما تامین بازار داخل است. هیچ شرکت پتروشیمی در کشود وجود ندارد که به فکر صادرات نباشد، اما اولویت اول همگان تامین بازار داخل است بطوریکه در بسیاری از روز‌ها عرضه بیشتر از تقاضا است و هیچ التهابی در بازار محصولات پتروشیمی بخصوص PET وجود ندارد.
وی در مزیت صادرات خاطرنشان کرد: دو حسن صادرات ارزآوری و افزایش سود سهامداران است. صادرات ضد ارزش نیست و ما قطعا به فکر صادرات هستیم، اما بعد از تامین نیاز داخل و در شرایط تحریم خود را مسئول ارزآوری کشور می‌دانیم و افتخار می‌کنیم که نیاز ارزی کشور را تامین می‌کنیم.
ربیعی ادامه داد: وظیفه دوم شرکت‌های هلدینگ خلیج فارس تولید اقتصادی است. تولید صرف و افزایش ظرفیت نباید به تنهایی هدف باشد بلکه تولید باید مطابق با نیاز بازار و ایجاد محصولات متنوع باشد. تولید اقتصادی ضمن جوابگویی نیاز بازار، تنوع تولید و درآمد بیشتر را برای تولیدکننده فراهم می‌کند.
وظیفه بعدی ما استفاده از توانمندی داخلی است. باید به استفاده از کالای ایرانی اعتقاد داشته باشیم زمانی که کالا در داخل کشور تولید می‌شود هیچ منطقی نمی‌گوید که آن را از خارج وارد شود. تولیدکنندگانی که توان خود را اثبات کردند را باید حمایت کرد و از صنعتگران داخلی تجهیزات و خدمات آن‌ها استفاده شود.
ربیعی در پایان از هیات مدیره شرکت پتروشیمی شهید تندگویان خواست تا ورود به بورس را در دستور کار خود قرار دهند و گفت: در حال حاضر پتروشیمی شهید تندگویان که به یک شرکت سودده تبدیل شده است باید وارد بورس شود. زیرا ارزش شرکت از طریق بورس شفاف می‌شود و در تابلوی بورس قابل بررسی است. همچنین در روز اول عرضه سهام در بورس بخشی از سهام شرکت در اختیار کارکنان قرار می‌گیرد و کارکنان با سهامداری در سود و زیان شرکت نیز سهیم خواهند شد

خبر

غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
ارسال نظرات
شگویا
ساعت : ۱۲:۳۰
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۰.۶-