ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، امام رضا (ع) مبارک باد

      
25 May 1400
|
10:57
کد خبر: 1439
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی:
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی نسبت تولید به ظرفیت پتروشیمی شهید تندگویان، اعلام کرد: چرا عده‌ای با استفاده از تریبون رسانه ملی اقدام به تخریب دستاورد‌های کارگران، کارکنان و مدیران پتروشیمی شهید تندگویان در اوج شرایط تحریم ظالمانه می‌کنند؟ و همزمان با نقد از عملکرد درخشان این پتروشیمی شاهد واردات شبانه ۱۰ هزار تن برخی از محصولات پتروشیمی مشابه تولید داخل هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، «احمد مهدوی» در نشست خبری با حضور خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون با وجود اعمال تحریم‌های غیرقانونی آمریکا، اختلالی در وضعیت تولید، فروش و صادرات پتروشیمی‌ها ایجاد نشده است، گفت: در پنج ماهه نخست امسال میزان ارزآوری ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی کشور حدود ۵۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با اعلام اینکه یکی از دلایل افزایش ارزآوری، رشد قیمت به طور متوسط ۸۰ تا ۱۰۰ دلاری قیمت محصولات پتروشیمی و پلیمری است، تصریح کرد: ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران به زودی به بیش از ۱۰۰ میلیون تن افزایش می‌یابد و این ظرفیت با تحقق سومین جهش توسعه به ۱۳۷ میلیون تن خواهد رسید.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی بیش از ۵۰ درصد نیاز ارزی کشور توسط پتروشیمی‌ها تامین می‌شود، بیان کرد: دولت سیزدهم باید نگاه خاصی به پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع استراتژیک، ارزآور، صادرات محور، اشتغال آفرین و تحریم شکن داشته باشد.رکورد تولید پتروشیمی شهید تندگویان شکست
این مقام مسئول در ادامه با انتقاد از نقد‌هایی که علیه شرکت پتروشیمی شهید تندگویان مطرح می‌شود با تاکید بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون با وجود افزایش تولید، اما حتی یک کیلوگرم محصول توسط این پتروشیمی صادر نشده است، افزود: برخی‌ها جای نقد از عملکرد درخشان تولیدی این پتروشیمی چرا تلاش نمی‌کنند، چند پتروشیمی دیگر مشابه شهید تندگویان در ایران ساخته شود.
مهدوی با اعلام اینکه در دوسال گذشته با اجرای چندین طرح رفع موانع و گلوگاه‌های تولید، بومی سازی کاتالیست پالادیوم، اورهال کمپرسورها، مبدل‌های حرارتی، ارتقای سیستم‌های کنترل و ... نسبت تولید به ظرفیت اسمی پتروشیمی شهید تندگویان بیش از ۱۲ درصد امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با اعلام اینکه نسبت تولید به ظرفیت نصب شده پتروشیمی شهید تندگویان امسال به بیش از ۷۴ درصد افزایش یافته است، گفت: یکی از مهمترین دلایل مشکلات تامین گرید‌های بطری و نساجی پلی اتیلن ترفتالات در کشور تولید نیست بلکه سیستم و نظام توزیع این محصول پتروشیمی است.
وی با بیان اینکه چرا عده‌ای با استفاده از تریبون رسانه ملی اقدام به تخریب دستاورد‌های کارگران، کارکنان و مدیران پتروشیمی شهید تندگویان در اوج شرایط تحریم ظالمانه می‌کنند؟ بیان کرد: همزمان با نقد از عملکرد درخشان تولیدی این پتروشیمی شاهد واردات شبانه برخی از محصولات پتروشیمی هستیم.
این مقام صنفی صنعت پتروشیمی با یادآوری اینکه متوسط قیمت هر تن پلی اتیلن ترفتالات بطری یا نساجی در بازار داخلی حدود ۲۱ هزار تومان است، تبیین کرد: همزمان با نقد و تخریب شبانه کارنامه و عملکرد تولیدی خیرکننده پتروشیمی شهید تندگویان شاهد واردات بیش از ۱۰ هزار تن محصولات مشابه تولید داخلی توسط مافیای واردات از چین هستیم. دلایل این واردات درحالی که مشکل تولید وجود ندارد، چیست؟ چه کسانی این محصولات را با پایه قیمتی ۳۱ هزار تومان وارد کرده که حتی نمی‌توانند آن را در بازار داخلی با این قیمت‌های نجومی عرضه کنند؟
مهدوی در پایان با اعلام اینکه عده‌ای تحریم را یک شوخی تلقی می‌کنند، خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم و مشکلات متعدد تامین کالا و تجهیزات، پتروشیمی شهید تندگویان یکی از بالاترین افزایش تولید‌ها را در بین شرکت‌های پتروشیمی کشور داشته، اما در کمال تعجب اقدام به تخریب و نقد غیر منصفانه عملکرد کارکنان و مدیران این پتروشیمی می‌کنند.

انتهای پیام/

غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
ارسال نظرات
شگویا
ساعت : ۱۲:۳۰
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
۱.۴-