11 Mar 1400
|
08:22
کد خبر: 1362
با بومی‌سازی کیبورد صنعتی دستگاه نساجی چرخ دستگاه‌های تولید نخ در کشور از حرکت متوقف نخواهد شد/ با تولید این قطعه در داخل کشور نه تنها از خروج ارز از مملکت جلوگیری شده بلکه قیمت آن به یک‌ششم نمونه خارجی کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، چهار تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین این شرکت و چهار شرکت تولیدی مستقر در منطقه، در اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تأمین نیاز‌های شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر منعقد شد.پتروشیمی شهید تندگویان خود را از محصولات بارمگ آلمان بی‌نیاز کرد
سید رضا قاسمی شهری، مدیرعامل این شرکت با حضور در این نمایشگاه گفت: برای شرکت‌های تولیدی منطقه که با علم و دانش خود فعالیت کرده و تولیدات آن‌ها با شرکت‌های مشابه خارجی به‌خوبی قابل‌رقابت هستند باید مزایایی در نظر گرفته‌شده تا بتوانیم زمینه را برای آنان تسهیل کنیم.
مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را کمک به شناسایی و استفاده بیشتر و مناسب‌تر از توانایی‌های منطقه دانست.
پتروشیمی شهید تندگویان در مهم‌ترین تفاهم‌نامه خود توانست کیبورد صنعتی دستگاه نساجی را که پیش‌ازاین از شرکت بارمگ آلمان وارد می‌کرد بومی‌سازی کند.
با عقد این تفاهم‌نامه در دومین روز از «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تأمین نیاز‌های شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر» هفت نفر به‌طور مستقیم و بیش از ۲۰ نفر به‌طور غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند. همچنین، قیمت قطعه داخلی حدود یک‌ششم قیمت کشور سازنده برآورد شده است.
لازم به ذکر است؛ در صورت نبود هر یک از این قطعات هیچ دستگاه نساجی امکان راه‌اندازی و تولید نخ را نخواهد داشت. همچنین، تعداد دستگاه‌های موجود و فعال در واحد نساجی پتروشیمی حدود ۱۴۰ دستگاه است که هم‌اکنون با همکاری و عقد تفاهم‌نامه با شرکت سادات صنعت ماهشهر این محصول بومی‌سازی شده و در اختیار پتروشیمی شهید تندگویان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
ارسال نظرات
شگویا
ساعت : ۱۲:۳۰
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۰.۶-