08 Mar 1400
|
09:53
کد خبر: 1355
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، به تشریح اقدامات و برنامه‌های این گروه برای ارتقای وضعیت کارکنان شرکت‌های تابعه در ابعاد مختلف پرداخت.

به گزارش پتروشیمی شهید تندگویان (سهامی عام) و به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس جعفر ربیعی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با اشاره به نگرانی‌هایی که اخیراً در بین تعدادی از کارکنان شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج فارس که قبلا در بخش دولتی بوده‌اند و در جریان واگذاری بنگاه‌های اصل ۴۴، شرکت‌های متبوع آن‌ها به بخش غیردولتی واگذار شده است، گفت:برخورداری از مزایای قانون کار برای کارکنان تابع صندوق بازنشستگی نفت کاملاً اختیاری است/هیچ برنامه‌ای برای تغییر صندوق بازنشستگی کارکنان وجود ندارد/روز‌های بهتری در انتظار کارکنان زحمتکش است
در این‌که بر اساس قوانین جاری کشور، قانون کار بر همه بنگاه‌های واگذار شده اصل ۴۴ از جمله شرکت‌های پتروشیمی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و کارکنان آن حاکم است، تردیدی وجود ندارد، ولی بر اساس همین قوانین، صندوق بازنشستگی این دسته از کارکنان تغییر نمی‌کند و صندوق بازنشستگی این کارکنان تا هنگام بازنشستگی و حتی پس از آن، صندوق بازنشستگی نفت خواهد بود و کلیه ضوابط این صندوق از جمله مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی، درمان، صندوق‌های وام و نظایر آن در مورد این کارکنان کمافی‌السابق ادامه خواهد داشت و تاکنون نیز تمامی تعهدات قانونی در این خصوص انجام گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه قانون کار و ضوابط حقوق و دستمزد آن به مراتب منعطف‌تر از ضوابط و مقررات دولتی است، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های قانون کار، امکان طراحی نظام‌های پیشرفته، ارتقای وضعیت کارکنان، رفع محدودیت‌های ضوابط دولتی (نظیر سقف حقوق، میزان عیدی سالانه، سقف پاداش پایان خدمت، یکسان بودن دریافتی در شمال و جنوب و غیره) را فراهم می‌آورد، اما با این وجود برخورداری از مزایای قانون کار برای کارکنان تابع صندوق بازنشستگی نفت کاملاً اختیاری است و کارکنانی که به هر دلیل مایل به اعمال قوانین و ضوابط اداری و استخدامی دولتی بر خود باشند، مشمول مزایای قانون کار نخواهند شد.
وی افزود: اطمینان دارم با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مناسبی که از طریق مدیران و واحد‌های منابع انسانی شرکت‌های تابعه به عمل خواهد آمد، کارکنان عزیز و زحمتکش گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس خواهند توانست، با چشم باز و با آگاهی کامل تصمیم درست را در مورد وضعیت خود بگیرند.
وی در مورد ادامه خدمات بهداشت و درمان نفت به کارکنان نیز اظهار داشت: این خدمات کارکنان کماکان ادامه خواهد داشت و هیچ تغییری در آن به وجود نخواهد آمد.
ربیعی در پایان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان خدوم خانواده بزرگ گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، خاطر نشان کرد:
کارکنان عزیز، زحمتکش و باغیرت شرکت‌های تابعه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با هر نوع عضویت و در هر جایگاهی مشغول به کاری بزرگ هستند، که همانا تولید و کمک به اقتصاد ایران است. شما کارکنان، مدیران شرکت‌های تولیدی و مدیران شرکت مادر به فرموده مقام معظم رهبری سربازان و فرماندهان جنگ اقتصادی با دشمن هستید. افتخار داریم شما و ما در سال‌های سخت تحریم دشمنان قسم خورده این مرز و بوم، با همبستگی، غیرت و همت جمعی کاری کردیم کارستان. در تولید، در صادرات و در تامین ارز برای نیاز‌های ضروری هموطنان عزیزمان.
وی تصریح کرد: در این شرایط، هر کس به هر دلیل، دل این سربازان و فرماندهان جبهه جنگ اقتصادی را بلرزاند و در انگیزه ایشان خلل وارد کند، جبهه جنگ اقتصادی با دشمن را تضعیف کرده است. میثاق و حیثیت ما در تداوم تولید، تداوم صادرات و کمک به اقتصاد کشور است. از شما دوستان عزیزم می‌خواهم با توکل به خدا و امید به روز‌های بهتر همه هم‌وغم خود را به کار و تولید معطوف نمایید و آن‌ها را که با انگیزه‌های غیر خدایی قصد ایجاد نگرانی در فکر و ذهن پاک شما دارند، از خود برانید. با شما در پیشگاه خداوند بزرگ پیمان می‌بندم که اجازه ندهم هیچ کس در هیچ جایگاهی حقوق قانونی شما را تضییع کند و یقین دارم روز‌های بهتری در انتظار شما و خانواده بزرگ گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس خواهد بود. نگاهی منصفانه و مقایسه وضع موجود با سال‌های گذشته موید این موضوع است. خداوند به همه ما توفیق خدمت به ایران عزیز و مردم نجیب آن را عطا نماید.

انتهای پیام/

غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
ارسال نظرات
شگویا
ساعت : ۱۲:۳۰
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۱/۰۹
-
۱.۲۱