29 Nov 1399
|
13:02
کد خبر: 1229
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از امضای تفاهم نامه ساخت کاتالیست انحصاری «پالادیوم» به شرکت‌های دانش بنیان ایرانی خبر داد و گفت: قرارداد ساخت افزایش و متنوع سازی گرید بطری این شرکت پتروشیمی هم با فاینانس ایرانی امضا شد.

به گزارش ستاد خبری، «سید رضا قاسمی شهری» در حاشیه برگزاری دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به امضای قرارداد ۳۰ میلیون یورویی طرح افزایش ظرفیت تولید گرید بطری در پتروشیمی شهید تندگویان، گفت: قرارداد این پروژه با هدف افزایش ۵۰ تنی ظرفیت تولید گرید‌های مختلف محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات با شرکتی ایرانی امضا شده است.ساخت پیچیده‌ترین کاتالیست پتروشیمی به ایرانی‌ها واگذار شد
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با اعلام این‌که در کنار افزایش ظرفیت تولید، متنوع سازی گرید‌های تولید با هدف تغییر کاربری یکی از واحد‌های تولید پت گرید نساجی به گرید بطری از دیگر اهداف اجرای این پروژه است، تصریح کرد: به عبارت دیگر با اجرای این پروژه متناسب با وضعیت عرضه و تقاضای بازار شرایطی از نظر تولید فراهم می‌شود که در ماه‌هایی از سال که تقاضا برای گرید بطری بالا است نسبت به تولید این گرید اقدام شود و در ایامی از سال که تقاضا برای پت نساجی بالا بوده برای تولید این گرید اقدام خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه با فاینانس ۳۰ میلیون یورویی بانک تجارت در مدت زمان حدود ۱۸ ماه اجرایی خواهد شد، بیان کرد: در کنار امضای قرارداد افزایش ظرفیت تولید پت گرید بطری، تفاهم نامه دیگری با یک شرکت دانش بنیان ایرانی در حاشیه نمایشگاه حمایت از ساخت داخل صنعت پتروشیمی و با هدف تولید بومی یکی از پیچیده‌ترین کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی امضا شد.
قاسمی شهری با اعلام این که در حال حاضر انحصار تولید کاتالیست پالادیوم در انحصار چند شرکت بزرگ اروپایی از جمله باسف آلمان و کلارینت ایتالیا است، تبیین کرد: با امضای تفاهم نامه ساخت این کاتالیست با یک شرکت دانش بنیان ایرانی برای نخستین بار امکان تامین آن در داخل کشور فراهم می‌شود.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان همچنین از امضای تفاهمنامه و قرارداد‌های دیگری با هدف تامین کالا و تجهیزات پروژه‌های رفع موانع و گلوگاه‌های تولید در حاشیه نمایشگاه ساخت داخل پتروشیمی خبر داد و خاطرنشان کرد: در مجموع حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان تفاهمنامه و قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان و سازندگان تجهیزات صنعت پتروشیمی ایرانی امضا شده است.
گفتنی است، دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با مشارکت بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان، ‏سازنده تجهیزات، پتروشیمی‌ها، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری بازار سرمایه از دیروز آغاز به کار کرد. ‏

انتهای پیام/

غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
ارسال نظرات
شگویا
ساعت : ۱۲:۳۰
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
۰.۰۶-