06 Oct 1399
|
15:03
کد خبر: 1187
با حمایت پتروشیمی شهید تندگویان از شرکت‌های دانش بنیان
با حمایت شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی، برای نخستین بار فیلتر دوار تحت خلا ۲۵ تنی کارخانه CTA یک این مجتمع پتروشیمی، طراحی و ساخته شده که به زودی با هدف رفع موانع تولید نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان (سهامی عام)، شرکت پتروشیمی شهید تندگویان در سال جهش تولید و با هدف تولید پایدار و مستمر محصولات متنوع زنجیره پلی اتیلن ترفتالات پروژه بزرگی با هدف رفع موانع تولید اجرایی کرد.صنعت پتروشیمی از خرید قطعه آمریکایی-ایتالیایی بی‌نیاز شد
بر این اساس، برای نخستین بار به همت متخصصان ایرانی، فیلتر دوار تحت خلا در واحد CTA یک پتروشیمی شهید تندگویان توسط به‌روش مهندسی معکوس، طراحی و ساخته شده است.
فیلتر دوار تحت خلا در واحد CTA یک که دارای لایسنس و دانش فنی شرکت «تکنی مونت» ایتالیا بوده و شرکت‌هایی از آمریکا، ژاپن و فرانسه هم دانش فنی ساخت این تجهیزات پیچیده را در اختیار دارند.
در این راستا، پس از خرابی یکی از فیلتر‌های دوار تحت خلا واحد CTA یک اختلالاتی در فرآیند تولید این کارخانه به وجود آمد و با توجه به محدودیت‌های تحریم‌های غیرقانونی امکان خرید یا تعمیر این تجهیز از سوی شرکت صاحب لایسنس و سایر شرکت‌های تولیدکننده اروپا و آمریکایی این تجهیز عملا غیرممکن شد.
بنابراین، با پیگیری ویژه مدیرعامل شرکت پتروشیمی «شهید تندگویان» و با قبول ریسک و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی، برای نخستین بار این تجهیز حدود ۲۵ تنی در داخل کشور طراحی و ساخته شده و در روز‌های آینده عملیات نصب، راه اندازی و بهره‌برداری از آن آغاز می‌شود.
با اجرای این طرح یکی از بزرگترین گلوگاه‌های تولید در این زنجیره پلی اتیلن ترفتالات صنعت پتروشیمی رفع و پیش بینی افزایش تولید محصولات خواهد شد.
گفتنی است، از ابتدای سال جهش تولید چندین طرح بزرگ رفع موانع تولید شامل طراحی و ساخت مبدل‌های کارخانه CTA ۲، احیای کاتالیست پالادیوم و ... با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در پتروشیمی شهیدتندگویان طراحی، ساخت و با موفقیت راه اندازی و بهره برداری شده است.

انتهای پیام/

غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
ارسال نظرات
شگویا
ساعت : ۱۲:۳۰
تاریخ : ۱۴۰۲/۰۷/۰۳
۲.۱-